1 października 2016

Objętość, sypkość i błysk w 5 minut!Jest taki cudowny produkt, który w moment sprawia, że włosy odbijają się od głowy, stają się sypkie i błyszczące. Co to za magiczny specyfik i gdzie go kupić, zapytacie? Gwarantuję, że macie go w kuchni. A jeśli nie, to bez problemu pożyczycie od sąsiadów ;)

Zaintrygowani?

Pewnie się już domyśliliście, że chodzi po prostu o cukier. Tak, ten zwykły, biały cukier, 3 zł za kg. Żaden trzcinowy, kokosowy, palmowy. Zwykła sacharoza, którą każdy ma w cukiernicy. BTW jeśli nie używacie cukru na co dzień w kuchni (ja np. nie słodzę, a piekę rzadko) to kupcie kg specjalnie do łazienki - cukier to najlepszy peeling ever. 


Jak wykorzystać cukier na włosach? Weźcie pół szklanki do łazienki i wymieszajcie z szamponem. Tak przygotowaną papką trzeba wykonać peeling skóry głowy. Nie jest to super proste, zwłaszcza przy długich włosach, ale przy odrobinie praktyki nie będzie Wam to sprawiać problemu :) 

Cukier z szamponem wmasowujemy, a potem spłukujemy. Nie ma co się obawiać - cukier się bez problemu rozpuści i wypłucze z włosów. Dla pewności można włosy jeszcze raz umyć samym szamponem. Jaki jest efekt? Oczyszczona i ukojona skóra głowy - świetnie pomaga na swędzenie i schodzącą skórę głowy, trzeba tylko uważać, żeby za mocno nie trzeć i się nie podrapać. Włosy odbijają się od głowy, są uniesione i mają fajną objętość. Zdecydowanie wolniej się tłuszczą! Widać, że oczyszczone są też włosy, stają się sypkie, łuski domknięte - tylko nie zapominajcie o odżywce ;) Na zdjęciach mogą wyglądać na nieco zbyt spuszone, ale to właśnie w dużej mierze zależy od odżywki i dalszych zabiegów pielęgnacyjnych :)

Jak często wykonywać taki peeling? Myślę, że raz w tygodniu będzie wystarczająco, chociaż ja przyznaję, że często mi się nie chce :D Warto taki peeling robić gdy stosujemy kurację wcierkową - oczyszczona skóra głowy będzie lepiej wchłaniać substancje aktywne :)

To jak? Spróbujecie? 

Podoba Ci się u mnie? Możesz polubić stronę bloga na facebooku, zaobserwować go na bloglovin, albo wejść na mój instagram! Zapraszam :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Witaj :)
Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz konstruktywny komentarz :)
Komentarze typu "fajny blog, wpadnij do mnie" będą usuwane.
Nie zostawiaj linku do Twojego bloga, jeśli nie jest to konieczne! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...