5 listopada 2015

5 kroków do "odspamowania" sobie życia

Żyjemy w takich śmiesznych czasach, w których dostęp do informacji stał się przekleństwem. Z jednej strony super, że mamy tak łatwy dostęp do praktycznie całej wiedzy ludzkości, ale z drugiej strony - zalewa nas taka fala zbędnych informacji, że czasami ciężko się w tym odnaleźć. 

Co możemy zrobić? Przede wszystkim pozbyć się ze swojego życia śmieci - spamu, który zalewa nas codziennie.

genejacobi.tumblr.com


1. Wypisz się ze zbędnych newsletterów.

Na pewno kiedyś zapisaliście się do newslettera jakiegoś sklepu tylko po to, żeby dostać zniżkę. Potem takich newsletterów zbierze się sto pięćdziesiąt, a maile z nich się wyrzuca. Następnym razem, zanim klikniecie ikonkę kosza, wejdźcie w tego maila i kliknijcie "odsubskrybuj".

2. Wyłącz powiadomienia mailowe

To samo co z newsletterami - na pewno wywalasz je do śmieci. Po co Ci powiadomienie o nowym wydarzeniu na fejsbuku, skoro co chwilę na niego wchodzisz? Po co Ci przegląd najciekawszych postów miesiąca na Pintereście, skoro go cały czas śledzisz? Zostaw tylko te maile, które naprawdę czytasz.

3. Zastosuj "inbox zero"

Maile przeczytane, nieważne i te, na które już odpowiedziałeś - wywalaj. Nie zostawiaj też miliona maili do odpowiedzenia później. Kładź się spać z pustą skrzynką.

4. Wyłącz zbędne powiadomienia w telefonie

Naładowały Ci się życia w Candy Crashu? W H&M jest nowa promocja? Twój Pou wymaga nakarmienia? Wyłącz to. Zostaw tylko te powiadomienia, których naprawdę potrzebujesz. 

5. "Odlub" strony, które przestały Cię interesować

Strony na Facebooku często zmieniają treści, albo od początku mają je bzdurne. Ileś fanpage'y na pewno polubiliście tylko po to, żeby wziąć udział w jakimś konkursie. Później na tablicy robi się jakaś informacyjna sieczka, a to co ważne, ginie między tabunami śmiesznych kotów. Zwłaszcza przy coraz dziwniejszych politykach Facebooka co do priorytetu postów. Ja sukcesywnie wywalam zbyt spamujące i nieistotne dla mnie strony z mojego feeda. Inna sprawa - przy fanpage'ach, które naprawdę chcecie czytać, warto odklinkąć opcję "obserwuj", inaczej połowa postów się Wam nie wyświetli. 

Myślę, że warto wykonać chociaż część z tych czynności i uwolnić się od nadmiaru zbędnych informacji. Koniecznie dajcie znać czy macie jakieś swoje patenty tego typu :) 


Podoba Ci się u mnie? Możesz polubić stronę bloga na facebooku, zaobserwować go na bloglovin, albo wejść na mój instagram! Zapraszam :)

2 komentarze :

  1. Owszem, ciągłe reklamy w Internecie mogą zatopić człowieka. Gdzie się nie wejdzie, tam banery, zachęty i informacje do rzeczy, które zabierają nam godziny przed komputerem. Trzeba dbać o porządki nawet tutaj ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet nie wiadomo, skąd adresy email dostają jakieś firmy i wysyłają wszelkie reklamy. Gdzieś się kliknie, odda dostęp do informacji o sobie i potem 1000 wiadomości dziennie. Aż się nie chce człowiekowi wchodzić na skrzynkę.

    OdpowiedzUsuń

Witaj :)
Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz konstruktywny komentarz :)
Komentarze typu "fajny blog, wpadnij do mnie" będą usuwane.
Nie zostawiaj linku do Twojego bloga, jeśli nie jest to konieczne! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...